вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane szybko się eksploatują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony i dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten typ płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий